המקום שעוזר לך להפסיק לדחות ולהתחיל לעשות
(וגם להנות)

זום באים עושים הוא מרחב עשייה משותף.

באים. עושים. מתקדמים. נהנים. מרוצים.
כל אחד לבד – ביחד.

עובדים מהבית, שכירים או עצמאים, שלא רוצים לעבוד כל היום לבד; עצמאים שלא מצליחים להקדיש זמן לפיתוח העסק; מפתחים סטרטאפ, עסק, אתר; עובדים על בלוג, פרוייקט ללקוח, הצעת מחיר; אמנים, מעצבים, סופרים, סטודנטים, שרוצים להפיק יותר מהזמן שלהם; כותבים דוקטורט, תזה, ספר, שיר, מכתב אהבה, רשימת קניות; בעלי רשימת משימות, חלומות ורעיונות; מטפלים בבירוקרטיות, ממיינים ניירת, מסדרים את השולחן; דחיינים מכל הסוגים; כאלה שזזים אבל רוצים לנוע טוב יותר; גם למי שלא ממש יודע מאיפה להתחיל.
“
Play Video

איך היחסים שלך עם

במשך 16 שנה של עבודה עם דחיינות ובלגן, זה מה ששמעתי הכי הרבה.

סביב המשפטים האלה יש בדר”כ אשמה ותסכול, ותחושה של בזבוז זמן, כסף, חיים.

אז מה יעזור לך להתיידד עם העשייה שלך? 

כמו שאי אפשר ללמוד לשחות מחוץ למים, אי-אפשר ללמוד לעשות בתיאוריה.
בזום באים עושים מביאים את כל מה שכבר הבנו ולמדנו לתוך מסגרת,

ופשוט עושים!

מחוייבות חיצונית

מחוייבות תומכת (accountability)

זמן מוגדר מראש

מסגרת זמן מסודרת

מישהו לרוץ איתו

עשייה במקביל לאחרים
שרוצים לנוע בדיוק כמוך

יותר פוקוס

יותר פרודוקטיביות

יותר כיף

זום באים עושים הוא המקום בו הטודוליסט מתמלא ב -

למי זה מתאים?

עובדים מהבית, שכירים או עצמאים, שלא רוצים לעבוד כל היום לבד; עצמאים שלא מצליחים להקדיש זמן לפיתוח העסק;
מפתחים סטרטאפ, עסק, אתר;
עובדים על בלוג, פרוייקט ללקוח, הצעת מחיר;
אמנים, מעצבים, סופרים, סטודנטים, שרוצים להפיק יותר מהזמן שלהם; כותבים דוקטורט, תזה, ספר, שיר, מכתב אהבה, רשימת קניות;
בעלי רשימת משימות, חלומות ורעיונות;
מטפלים בבירוקרטיות, ממיינים ניירת, מסדרים את השולחן;
דחיינים מכל הסוגים;
כאלה שזזים אבל רוצים לנוע טוב יותר;
גם למי שלא ממש יודע מאיפה להתחיל.

  לא בטוחים אם זה בשבילכם? לחצו כאן.

  לא בטוחים אם זה בשבילכם? לחצו כאן.

איך זה עובד?

אנחנו משתמשים בשיטת הבועה, שיטת עבודה עם טיימר.

בועה היא זמן מוגדר של עשייה בפוקוס

(25-50 דקות, תלוי בסוג המפגש).
בין בועה לבועה יש הפסקה (5-10 דקות). 

יש שני סוגי מפגשי זומב”ע:
מפגש תקתוק 90 ד’ ✅
25 דק’ עשייה + 5 דק’ הפסקה 3X

מפגש פוקוס עמוק, 120 ד’🐟
50 דק’ עשייה + 10 דק’ הפסקה 2X
+מפגשי זומב”ע עם הדרכה שנפתחים מעת לעת מופיעים בעמוד הרשמה.

בונוס:
מוזמנים להישאר עוד כמה דקות 
בסוף המפגש, ולקבל ממני עצות טובות 
על דרכים להתיידד עם הטודוליסט והזמן.

כמה זה עולה?

מפגש
בודד

₪20

לתיקתוק 90 ד'

₪25

לפוקוס עמוק (שעתיים)

חופשי
שבועי

₪45

ניתן להירשם
לכל המפגשים
למשך 7 ימים

חופשי
חודשי

₪145

ניתן להירשם
לכל המפגשים
למשך 31 יום
+ כניסה לזומב”ע מודרך

*כל חודש יש כ - 28 מפגשים*

*שימו : קבוצות מודרכות הן בתשלום נפרד.
*התשלום כולל מע”מ.

החזר 100%

בלי שאלות, לכל מסלול –
אם הגעת למפגש אחד, ולא מתאים לך.

*יש לך קושי כלכלי בשל המצב?
אפשר לפנות אליי.

שימו : באפליקציית ההרשמה לכל סוג מפגש לוח משלו, ולכן כדי לתכנן לכם את הלו”ז היעזרו בלוח הסגול
המראה את כל סוגי המפגשים יחד.

הלוח הסגול של המפגשים

בלוח הסגול רואים את הלו”ז המלא של כל סוגי המפגשים. בלחיצה על מפגש נפתח חלון עם כל הפרטים שלו.
בלוח הסגול לא ניתן להירשם למפגשים –
ההרשמה רק באפליקציה דרך הכפתור הירוק, כאן באתר.

משתתפים מספרים

אני דחיינית מטבעי, ובעיקר קשה לי עם משימות שכוללות בירוקטיה. פגישות זום באים עושים הן נפלאות עבורי. זה מאפשר לי שעה וחצי של ריכוז ונותן לי מוטיבציה להתחייב ולקדם דברים שרוצה לעשות ודוחה כל הזמן. זה כמו ריטלין טבעי... וכיף גם לעשות חלק מהפגישות על ענייני יצירה ולא רק משימות. ממליצה בחום!

עדי
אומנית

מרחב העבודה הוירטואלי שסונייטה יצרה עובד לי מצוין. אני מספיקה הרבה יותר מאשר לבד, ונעים מאוד לעבוד עם עוד מישהו/י. בזכות הקורונה, בני הבית מכבדים את העובדה שאני בזום יותר מאשר כשאני מנסה לעבוד בשקט לבדי, וזה ערך מוסף אדיר. מומלץ בחום רב!

שלומית
יועצת עסקית, תל אביב

בחברותא, בשיתוף, בידיעה שעוד מישהו מהצד השני מחוייב עכשיו לעשות להתקדם – כל כך תומך בי! שוב ושוב אני מוצאת את עצמי פשוט ניגשת לאותם דברים שדחיתי חודש, חודשיים, שנה שנתיים... אחרי 6 מפגשים כאלה שבהם סגרתי כמה וכמה דברים שהוזנחו - ההרגשה פשוט מעולה! זום באים עושים – פשטות, אווירה פתוחה ורעיון גאוני."

הדס
מלחינה וציירת, בת 63

רעיון נהדר, וביצוע גם! אני מתרגמת במקצועי, אבל נעזרת בשירות לא רק לעבודה, אלא לכל דבר שדחיתי ורוצה לעשות. בזמן הפגישות כבר יצא לי למלא טופסולוגיה בירוקרטית, לסדר פיזית את חדר העבודה, ולהתחיל כמה פרויקטים שנדחו. זה הרבה יותר ממוקד, נותן מוטיבציה ונעים כשיש עוד מישהו מולך שמוכוון לעשייה בו-זמנית. סונייטה יוצרת מרחב מאד נעים, מאפשר, יעיל ומועיל. ממליצה בחום!

ג
מתרגמת

כמה פעמים קבעתי לעצמי "פגישה" ביומן האישי שלי עם הטודוליסט שלי וכמעט תמיד הפגישה לא יצאה לפועל, כי "עכשיו אני עושה משהו יותר חשוב... אז אח"כ" או "מה זה לא מתאים לי עכשיו..." עד שנתקלתי ב"זום עושים באים" ואיזה פלא : הגעתי, עשיתי ויצאתי מרוצה. מצאתי את עצמי מתכוננת לזה כמו לפגישה: התלבשתי, התאפרתי, הכנתי מראש מה שאני מכוונת לעשות. מצאתי אנשים שברגע הפכו מאנונימים לשותפים לדרך, תומכים ונתמכים. הספקתי מה שרציתי מחכה לפעם הבאה, תודה לך סונייטה על היוזמה הברוכה וכן תודה על ה"ממתק" שנתת לנו בסוף – הטיפ היומי.

בינה
הוד השרון

בתור סטודנטית לתואר שני ובעלת עסק עצמאי, מצאתי את ה"בועה" של סונייטה ככלי מעולה לניהול זמנים ופרודוקטיביות. זו הייתה הפעם הראשונה מאז שאני זוכרת את עצמי שישבתי ועבדתי במשך שעה וחצי, בלי לקום מהכיסא, בלי לחפש אוכל, בלי לעבור לפייסבוק. זו פלטפורמה מעולה לכל מי שמחפש.ת לעמוד ביעדים ובמשימות. תוך כדי, גם פוגשים אנשים חדשים, נעימים, ונחמדים, עם מטרה משותפת. ממליצה!

נטע
בת 37, ירושליים

אני אוהבת את פגישות ״באים עושים״ כי יותר קל לי לעבוד (גם על דברים שלי-עצמי) יחד עם אנשים אחרים. זו דרך מעולה להיות ביחד-לחוד: יושבים בזום מול מישהי שרק הכרנו, כל אחת אומרת על מה היא הולכת לעבוד, ונעלמות ל״בועה״ של 25 דקות. אני מוצאת שיותר קל לי ככה להספיק דברים שבדכ אני דוחה. וגם בשעות הערב בהן בדכ אני עייפה מדי ולא תמיד יש לי מוטיבציה - פתאום מול מישהי אחרת כיף לעשות ולספר שהצלחת. סוניטה הופכת את הכל לקליל ולתומך. כיף ממש. ממליצה.

אפרת
בת 43, אמא לשניים מתל אביב

הייתי כבר ב4 מפגשים זום באים ועושים. ויש לציין שאני מחכה למפגשים הללו. עד כה ניצלתי את המפגשים ל: כתיבת דוח מקצועי, הכנת חומר לרואה חשבון, סידור המרחב, בדיקת חשבונות ובהירות כלכלית ועריכת רשימת משימות ותעדוף. אני מוצאת את עצמי שיש לי "לאן" לדחות משימות. אני דוחה למפגש הזום וזה מרגיע אותי. מה שמתגמל במיוחד הוא העידוד וטיפים שמקבלים ונותנים על הדרך בעשיה עם השותף/ה לחדר, והסיפוק שיש שקדמתי משימות שלרוב נדחות והן כמו עצם בגרון. אני מאמינה שיש למפגשים הללו אפקט מצטבר גם מבחינת קידום עניינים, וגם מבחינת התפיסה העצמית והפחתת הדחיינות. בנוסף, סונייטה חולקת איתנו בנדיבות טיפים פראקטיים בכל מפגש שזה בונוס גדול. בקיצור אני חושבת שהמייזם של סונייטה הוא גאוני לפחות עבור אנשים כמוני. מרגישה שזכיתי.

ציפי
בת 58, מרפאה בעיסוק

סונייטה יקרה תודה גדולה על ההדרכה שהובלת השבוע , בנושא "באים עושים דוח שנתי". אהבתי את הנועם והסדר, השיתוף של הידע שלך בענווה וההדרכה בתוכם. הנוכחות עבורנו, וההקשבה לצרכים הכללים והאישיים יותר של המשתתפות, מציאת הפתרונות המיידיים - בחדר המרכזי ובחדרים פרטיים במהלך המפגש אפשרו לי פעולה מיידית. כבר במהלך המפגש ליטשתי דייקתי, והגשמתי השלמות משמעותיות בדוח השנתי. אשמח להדרכות נוספות איתך. ממליצה בחום.

סטלה
בת 50 , רחובות
פידבק על זומב"ע מודרך

דנה וסונייטה מצליחות ליצור אווירה מפרגנת, נינוחה, אווירה של עשייה ברוכה ללא לחץ. יש להן ידע עצום בכל התחומים הנלמדים ובתחומים נלווים, אותו הן מעבירות בשמחה ובנדיבות שלמה. הן בונות את המפגש מתוך מחשבה רבה ועומדות בלוח הזמנים בצורה מעולה. שתיהן מסבירות את הדברים בצורה פשוטה ומאירת עיניים ושולחות לינקים רלוונטיים, טבלאות, כתבות וכו'. בצד העברת הידע - דנה וסונייטה מלוות את המשתתפות.ים לתהליך חיובי - גם את אלה שנוזפות בעצמן (על כך שהן לא עושות מספיק... שהן לא מושלמות), גם את אלה שנרתעות מהעיסוק הביורוקרטי, ומכל בחינה דרושה של ליווי. התוצאה של הקורס הוא סדר בחיים - גם עבורי וגם עבור מי שיישאר אחרי. הרגשה נהדרת לעשות את זה, מומלץ בחום!!!

הגר
פידבק על סדנת זום-באים-עושים לפני 120
עם דנה גל-אלטבאואר

הגעתי לזום באים עושים בזמן הקורונה וזה אחד הדברים הכי טובים שעשיתי למען עצמי. הזמן הרבה פעמים מתאדה כשאני לבד מול משימה. הנוכחות של סונייטה מרגיעה, עניינית וקלילה בו זמנית. משהו בזומב"ע מייצר עבורי סוג של יעילות מהסוג הנעים. אין אווירה שצריך לתקתק את העניינים אלא שילוב מושלם בין being ל doing. צריך לחוות כדי להבין וזה רק משתפר עם הזמן.

שלומית
מורה, ירושליים

הסדנה של דנה וסונייטה נפלה לי בול על צורך קיים. ראיתי את ההורים שלי הולכים ומזדקנים, והתחלתי לראות בעיני רוחי את מה שייקרה אחרי לכתם אם דברים לא ידוברו ויוסדרו קודם לכן. הסדנה נתנה לכל התהליך הזה מסגרת עשייה, גב תומך, ידע מקצועי זמין, ושותפות אמיתית, נעימה, מסייעת ומשרה ביטחון. אני ומשפחתי קיבלנו מתנה ענקית. אני מלאת הערכה ותודה. אתן עושות עבודת קודש. לא פחות מזה.

ח.ש.
פידבק על סדנת זום-באים-עושים לפני 120
עם דנה גל-אלטבאואר

גיליתי את ״זום באים עושים״ בזמן קורונה. השיטה עובדת נהדר. אתם פשוט צריכים לנסות. אך יותר מהשיטה, בשבילי מה שמבדיל אותה מאחרות, זו סונייטה עם האנרגיה שלה, החיוך שלה, המקצוענות שלה, הדיוק והטיפים הנהדרים האין סופיים שמטבלים את העשיה. היא תמיד הצליחה להזכיר לי שיותר חשוב מלקדם את הטו-דו ליסט, זה לקדם אותה בכייף.

דורית
מטפלת באומנות, תל-אביב

סדנת "לפני 120" היא לא פחות מגאונית, ומומלצת בחום לכל מי שאמיץ מספיק כדי להבין שלמרות כל הברכות, לא באמת התחייבו לנו על 120 שנות בריאות טובה... החיים מלאים הפתעות, לא כולן נעימות, ואפשר להקטין את המצוקה שלנו ושל אהובינו ע"י קצת מחשבה מראש. כיוון שרובנו לא אוהבים לדבר על נושאים מאיימים כמו מוות, מחלות סופניות, אי-כשירות משפטית, מיסוי, ושירות לקוחות של חברות הביטוח, אנחנו דוחים את הטיפול בהם ומפסידים פעמיים - גם מניהול ושימוש טובים יותר של כספים ונכסים בחיינו, וגם מקיום רצוננו אחרי לכתנו או בהיעדר כשירותנו. למרבה השמחה, דנה וסונייטה לא מפחדות כלל (שלא לומר, מתלהבות) מסידורים כאלה, וחולקות את המומחיות שלהן בצורה מבריקה, נעימה להפליא ומדרבנת לעשיה. אין מה לחכות! לא תהיו צעירים יותר בסבב הבא של הסדנא... הירשמו עכשיו ותודו לי אח"כ. 🙂

שלומית
פידבק על סדנת זום-באים-עושים לפני 120
עם דנה גל-אלטבאואר

שאלות ותשובות

יש שני סוגי מפגשי זומב”ע:
תקתוק 90ד’ ופוקוס עמוק – אפשר לקרוא עליהם בלוח הסגול שבעמוד הזה, וגם כשנכנסים להרשם באפליקציה.

למפגשים האלה אתם יכולים להביא כל מה שאתם רוצים או צריכים לעשות.
אתם באים עם הרשימה שלכם ומקבלים את המסגרת לעשייה שכוללת מחוייבות הדדית, זמן מוגדר מראש ומרחב שמעצים פוקוס וגם הנאה.

 

יהיו גם מפגשים עם הדרכה:

חדש: מפגש מודרך – מתיידדים עם הטודוליסט – כותבים רשימה טובה יחד (כל הפרטים בעמוד ההרשמה; לרשומים לחבילה החודשית הכניסה חופשית. 
במפגשים האלה אדריך אתכם בטיפול בנושא מסויים 
(סדר בכספים, בבית, בבירוקרטיות וכו’).
הדגש יהיה אותו דגש: באים, עושים. 
כלומר, אלה לא קבוצות לימוד (למרות שעל הדרך לומדים הרבה!). 
הפורמט שכבר נוסה בהצלחה יהיה כזה: בתחילת מפגש/בועה אדריך את הקבוצה במשותף.

אתייחס לכל מה שמניע עשייה – גם מבחינה פרקטית וגם ברמה העמוקה.
ואז נעבור לעבודה אינדיבידואלית בבועות פוקוס – כל אחד לבד, ביחד.
אני אהיה זמינה לשאלות ספיציפיות, כולל אופציה של מעבר לחדר נפרד.
לכל נושא אתאים סדרת מפגשים רלוונטית (יש נושאים שדורשים כמה מפגשים).
תהיה אפשרות לליווי בין המפגשים למי שרוצה להתקדם גם בעצמו.

אתם מוזמנים לענות על שאלון העדפות כאןאם אתם רוצים להשפיע ולכוון אותי למה שהכי רצוי לכם.
ממליצה להרשם (כאן) לקבוצת וואטסאפ שקטה (ללא תגובות) לעדכוני זום-באים-עושים בלבד. (אפשר לצאת בכל עת, המספר שלכם שמור אצלי ולא יעשה בו כל שימוש אחר).

הלוח הסגול מציג לכם את הלו”ז המלא של כל חודש עם כל סוגי המפגשים.
(מה שלא אפשרי באפליקציה, בה ניתן לראות לו”ז של כל מפגש בנפרד).
בגלל מגבלות טכנולוגיה כל המפגשים סגולים 🙂 אבל בעזרת האייקונים יהיה לכם קל לזהות.
כשלוחצים על מפגש בלוח הסגול נפתח חלון שבו כל הפרטים על המפגש.
ההרשמה נעשית רק דרך האפליקציה – בכפתור הירוק כאן באתר.
אם כבר נרשמתם פעם אחת אז יש לכם כבר חשבון משלכם וההרשמה למפגשים מהירה יותר, אבל זכרו להיות מחוברים אליו כשאתם נרשמים למפגשים אחרת הם לא יופיע בחשבון (אם כי ההרשמה תיקלט ותקבלו מייל).

הרשמה:
כפתור ההרשמה הירוק יוביל מוביל לאפליקצית הפגישות.
בעמוד ההרשמה יש הוראות ברורות.

ניתן להרשם למפגשים בודדים או לרכוש חבילה שמאפשרת להרשם לכל המפגשים לכל תקופת החבילה. (פרטים על החבילות והתשלום בשאלות בהמשך).
בהרשמה ניתן לפתוח חשבון משתמש שמאפשר לראות את כל המפגשים אליהם נרשמתם ולנהל אותם בקלות (לבטל/להרשם לתאריך אחר). אם פתחתם חשבון, שימו לב להיות מחוברים אליו כשאתם נרשמים למפגשים.
מייל תזכורת למפגש יישלח 5 שעות לפני המפגש עם הלינק לזום.

ביטול/שינוי: בתחתית מייל האישור שנשלח לאחר ההרשמה יש לינק לביטול או שינוי תאריך. אני מאד מבקשת שתזכרו לבטל במקרה שאתם לא יכולים להגיע. תודה:).


מומלץ גם להרשם כאן לקבוצת וואטסאפ שקטה (ללא תגובות/ספאם), בה אני שולחת עדכוני זום-באים-עושים כולל תזכורת לבדוק בלוח ומפגשים של הרגע האחרון.

יש 3 מסלולי תשלום:

1. הרשמה למפגש בודד: 20 ש”ח לתיקתוק 90 ד’,  25 ש”ח לפוקוס עמוק (שעתיים).
2. מנוי חופשי-שבועי: מקנה אפשרות להירשם לכל המפגשים למשך 7 ימים – 45 ש”ח.
3. מנוי חופשי-חודשי: מקנה אפשרות להירשם לכל המפגשים למשך 31 יום – 145 ש”ח. 
כל חודש יש כ – 28 מפגשים (חלקם תיקתוק 90ד’ וחלקם פוקוס עמוק).

הזמנים בדר”כ קבועים וניתן לראות את הלו”ז החודשי בלוח הסגול באתר.
*בקרוב יהיו עוד חלונות זמן. 


שימו לב: רכישת מנוי
אינה מהווה הרשמה למפגשים עצמם, אלא פותחת לכם את האפשרות להירשם למפגשים שתבחרו בהתאם לסוג החבילה (לאחר רכישת חבילה המייל שלכם יופיע במערכת ויאפשר לכם להרשם למפגשים ללא תשלום נוסף).

קבוצות מודרכות הן בתשלום נפרד.
התשלום כולל מע”מ.
חשבונית מס תישלח בנפרד, אוטומטית, דרך חשבונית ירוקה שתגיע ממיכל זהר.

החזר 100%, בלי שאלות, לכל מסלול – אם נרשמת, הגעת למפגש אחד, ולא מתאים לך.

 

 

בשלב זה התשלום הוא דרך פייפאל (חשבון הפייפאל הוא ע”ש מיכל זהר – זהו שמי בת.ז.).
בשלב התשלום ניתן לבחור לשלם דרך כרטיס אשראי ולא דרך חשבון הפייפאל.
התשלום מאובטח על ידי פייפאל ופרטי הכרטיס שלכם לא נשמרים במערכת.

לאחר התשלום תקבלו:

אישור רכישה מפייפאל (בתנועות הכרטיס יופיע PAYPAL*SUNYATA).
חשבונית מס דרך חשבונית ירוקה (השולחת: מיכל זהר).
ברכישת מפגש בודד – אישור הרשמה שנשלח מ SteppingFromAtoBe עם הלינק לזום.
ברכישת חבילה – אישור רכישה שנשלח מ SteppingFromAtoBe. (אח”כ תצטרכו להרשם למפגשים הרצויים לכם ותקבלו אישורי הרשמה). 

החזר 100%, בלי שאלות, לכל מסלול – אם נרשמת, הגעת למפגש אחד, ולא מתאים לך.

זה מתאים ממש לכל אחד ואחת. ממש לא רק לבעלי עסק.
אפשר להביא לזום-באים-עושים כל משימה או פרוייקט, כל חלום או תחביב, ממש כ ל  ד ב ר.
מי שעובד לבד מהבית, אבל דווקא אוהב קצת ביחד, יכול למצוא מענה מושלם במסגרת הזו.
העשיה במסגרת זמן מוגבלת במקביל לאחרים מעלה פרודוקטיביות ולכן כדאי לנסות להיעזר בה גם עבור דברים שאתם עושים לבד בכל מקרה, כמו לימודים למשל.
וזה מתאים כמעט לכל גיל 🙂 מגיל 15 ועד 120. בהמשך אני מתכוונת לפתוח קבוצת ניסיון לילדים/נוער בלבד.

אפשר לבוא בכל מצב, גם אם מבובלבלים וגם אם אין בכלל רשימה.
קבלת בהירות יכולה להיות המטרה שלכם במפגש: להכין רשימה, לדייק את הרשימה שיש לכם, לבחור מה הכי חשוב לכם להשקיע בו בזמן הקרוב.
מניסיון, גם אלה שמרגישים שהם לא יכולים להתקדם בלי עזרה והדרכה כי חסרים להם כלים, ידע או מוטיבציה, מופתעים לטובה. הרבה מהבעיות נפתרות פשוט מעצם זה שמקדישים זמן לעניין התקוע.
כשיושבים אסופים למסגרת זמן שנקבעה מראש, במקביל לאחרים, נוצר מרחב בו מתאפשרת בהירות. הרבה פעמים חשים פתאום אומץ ועוצמה לעשות מה שלפני כן היה נראה בלתי אפשרי, ומרגישים תחושת מסוגלות שעוזרת לנו למצוא את הכלים שחסרים לנו.

זוהי שיטת עבודה עם טיימר שבעזרתו אנחנו תוחמים את הזמן בו נהיה בפוקוס ככה שקל יותר לעמוד בפני הסחות הדעת החיצוניות או הפנימיות.
היאדומה לשיטת הפומודרו הידועה (אני תמיד השתמשתי בשם בועה שיותר מתאים לדעתי).
בזמן בועה אנחנו עוסקים רק במה שבחרנו להתמקד בו (לא עונים לטלפון או קמים להכין קפה :)). הבועה שומרת עלינו גם מהסחות דעת פנימיות: אם עולה משהו שמפריע, רושמים על נייר וממשיכים. בסוף כל בועה יש הפסקה של כמה דקות לרענון ושיתוף קצר.

אורך הבועה נקבע לפי מה שאנחנו מרגישים שנכון לנו ולפי הנושא שאנחנו עובדים עליו.  במפגשי זום-באים-עושים יש לנו מבנה בועות-הפסקות קבוע (לפי סוג המפגש).
פרק הזמן הפופולרי ביותר הוא 25 דקות כיון שמצד אחד זהו פרק זמן קצר מספיק שבו אנשים יכולים לשמור על ריכוז גבוה (ולעמוד בפיתוי של הסחות) ומצד שני בכ”ז ניתן להספיק בו משהו גם אם זה רק חלק קטן מהשלם. אבל יש מצבים בהם בועות פוקוס ארוכות יותר מתאימות – כמו לימודים, כתיבה, יצירה, פיתוח (ולכן יש מפגשי פוקוס עמוק: 50-10-50).

העבודה עם טיימר באופן קבוע גם עוזרת לנו ללמוד כמה זמן דרוש לנו לביצוע של דברים שונים, כך שעם הזמן אפשר ללמוד להציב מטרות ריאליות יותר (וככה גם להתאכזב פחות/להיות מרוצים יותר). בנוסף, זה עוזר לנו לחוש שביעות רצון גם כשאנחנו עדיין בתחילת הדרך כי אפשר בקלות לדעת כמה זמן הקדשנו לעניין מסויים גם אם התוצאה עדיין לא נראית לעין.

ממש לא. בועה היא פשוט מסגרת הזמן שבה אנחנו ממוקדים במה שבחרנו לעשות.
אפשר להשתמש בכל הבועות לאותו פוקוס וכמובן שיש הרבה נושאים שידרשו הרבה בועות.

לגבי וידאו: בהתחלה, בסיום ובהפסקות אנחנו משאירים את הידאו פתוח – זה חלק מהעניין של מחוייבות הדדית. בזמן הבועה אפשר בלי וידאו אם מרגישים יותר נח, אבל מניסיון זה יותר עוצמתי כשמשאירים את הוידאו פתוח בפינה קטנה וגלויה.  

לגבי הימצאות ליד המחשב: הזמן הזה נועד כדי לעשות לעצמנו. אפשר כמובן להתרחק מהמחשב אם רוצים להתמקד במשהו שאינו קשור למחשב. אבל, אם זה מה שאנחנו מתכוונים לעשות יהיה נחמד לעדכן את השותפים שלנו לחדר שלא ירגישו שנעלמנו 🙂

כן!  יש לי עוד המון תוכניות להמשך :). אחרי כל כך הרבה שנים של עבודה עם אנשים (ועם עצמי), אני מרגישה שאני מכירה לעומק את הצרכים שיש לאנשים בכל מה שקשור לעשייה והתקדמות ומה שפותר הכי טוב את האתגרים שבדרך. בהתאם, אני בונה עוד סוגים של מפגשים שיעזרו למי שרוצה לנוע קדימה בכל מיני תחומים, בכל מיני פורמטים.
למשל:
קבוצות שיתקדמו יחד באותו תחום למשך תקופה מוגדרת, עבודה לאורך יום שלם על נושא מסויים יחד, האקתונים לפיתוח העסק. וגם: קבוצות מודרכות של סדר בהוצאות, מחשב, תמונות, ארונות וכו’.
הנחיה אישית תהיה במסגרת של פגישות לייזר (בקרוב)
 – פגישה קצרה של עד 30 דקות לעזרה והכוונה במצב של מכשול ספיציפי, חיפוש פתרון לבעיה מוגדרת או חלוקת משימה גדולה לצעדים קטנים. אני לא אציע תהליכים אינדיבידואלים ארוכים או פגישות אימון.

זמן הוא המקום הגרוע ביותר, אם אפשר לומר זאת כך, ללכת בו לאיבוד
(דאגלס אדאמס)

אל תלכו לאיבוד,
אל תישארו לבד עם הרשימה.
דמיינו איזה כיף זה יהיה אם בעוד כמה חודשים
תוכלו לומר: “התקדמתי, וגם נהניתי!”
בואו!

קצת עליי

אהלן, אני סונייטה. משנת 2004 אני עוזרת לאנשים לעשות סדר בבלגן ולטפל בבירוקרטיות, כספים וכל המשימות שיש ברשימה, תוך יצירת תשתית שתאפשר תחזוקה עצמית בקלות. אני לא מאמנת, אלא ממש עושה עם אנשים מה שהם כבר הבינו שהם צריכים או רוצים לעשות ולא מצליחים לבד.
הנסיון שלי מבוסס גם על הרבה עבודה עם עצמי. אני לא מסודרת ותקתקנית מטבעי, אלא למדתי וממשיכה ללמוד איך ליצור לי חיים יותר ויותר “ידידותיים למשתמשת”.
הגישה שלי מבוססת על העדפת האפשרי על פני האידיאלי ועל שילוב של סלחנות עצמית עם אומץ כדי ליצור שינוי. אני מאמינה בהתקדמות שמתייחסת ל”איך” ולא רק ל”מה”.
חלק ניכר מהעבודה שלי היא הנעת אנשים לעשייה בעצמם. אני יודעת להפריד בין עיקר לטפל, לראות את התמונה השלמה, כולל כל הפיקסלים שבתוכה, ואז לגזור את הצעדים הקטנים שנחוצים כדי להוביל אותנו להגשמה של הצרכים והמשאלות שלנו. יש לי הרבה ידע ומידע שצברתי בכל מיני תחומים, וכשאני לא יודעת משהו אני מוצאת את המידע בקלות כדי לסייע להשלים משימות בכל נושא (כמעט:)).
לקוחה אהובה תיארה את העבודה איתי ככה: “האכפתיות, ההתלהבות, היעילות והמסירות שלה גורמים ליום טיפול בבירוקרטיה, בלאגן ומטלות להפוך ליום מרגש ומספק”.
אתם יכולים להכיר אותי גם באתר שלי, באינסטגרם, ובפודקאסט הנהדר ‘ביסמוט ויפרח’ בו התארחתי (בפרק 10).

רוצה לעזור לטודוליסט ולרשימת החלומות שלך?
המיילים שלי הם כמו קפסולות של סדר בהירות והשראה.

* האימייל שלך בטוח אצלי ואפשר להסיר בקלות בכל עת. אחרי שנרשמתם זיכרו להכניס אותי לאנשי קשר.

רוצה לעזור לעשייה שלך?
הרשמה לקב’ וואטסאפ שקטה לעדכוני זום-באים-עושים בלבד

* ללא תגובות. ללא שימוש אחר במספר שלך. אפשר לצאת בקלות בכל עת.

ספרו לחברים שיהיו גם מרוצים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

אפשר למצוא אותי כאן:

sunyatamail@gmail.com  –   054-8184919

עיצוב: inbe design | פיתוח: Yaron Rosen