logo baim osim yellow-07

איזה יחסים יש לך עם הטודוליסט שלך?

טובים, אבל רוצה יותר

לא משהו, תקועים

Play Video

“אני עושה ועושה, אבל לא ממש מרוצה”.

“הייתי באימון, יש רשימה, אבל כמובן שלא עשיתי כלום”.

זה נשמע לך מוכר?
במשך 16 שנה של עבודה עם דחיינות ובלגן זה מה ששמעתי הכי הרבה.
סביב המשפט הזה יש בדר”כ אשמה, בושה, תסכול ובזבוז זמן או/ו כסף.

אז מה בעצם חסר לך? 
לפעמים חסרים כלים או מידע, לפעמים המשימה מעורפלת מדי, 
או שמסתתר חשש שקשה לשים עליו את האצבע לבד.
עבור רבים החלק החסר בפאזל הוא פשוט ” מישהו לרוץ איתו “.
והרבה פעמים החתיכה החסרה הזו כבר פותרת את כל השאר.

יש פתרון!
זום באים עושים הוא המקום אליו מביאים את מה שדחית עד עכשיו.
כל משימה, כל חלום.

זהו מרחב עשייה שנותן לך מסגרת של מחוייבותיות (accountability) תומכת. 
פשוט באים ועושים.
העבודה במקביל לאחרים מעצימה את הפוקוס וגם את הכיף.
עשיה במסגרת זמן מוגבלת מעלה פרודקטיביות.
מתאים גם למי שעושה לבד, אבל רוצה ביחד.

איך זה עובד?

אורך המפגש: 95 דקות
חלוקת הזמן: עובדים בשיטת הבועה: 25 דקות של עשיה בפוקוס ו 5 דקות של הפסקה לשיתוף * 3 פעמים.
משתתפים: הקבוצה מוגבלת ל 30 משתתפים.
איך זה מתבצע:
נפגשים בחדר זום ואני מחלקת אתכם לחדרים נפרדים של 2-3 משתתפים שעובדים במקביל (3 בועות). בסיום, חוזרים לחדר המשותף לכמה דקות של כל הכבוד לנו.
מי שרוצה יכול להישאר עוד כמה דקות ולקבל ממני עצות טובות על דרכים להתיידד עם הטודוליסט.

זה מתאים גם מי שלא ממש יודע מאיפה להתחיל, אפשר לנצל את העוצמה שיש במפגש כזה בדיוק בשביל זה. לא בטוחים אם זה בשבילכם? לחצו כאן.
שימו לב: החדר נסגר 5 דקות אחרי תחילת המפגש אז אנא הגיעו בזמן.
*לינק לזום תקבלו במייל האישור לאחר ההרשמה (תבדקו בספאם אם לא הגיע ואפשר לצור איתי קשר דרך הקישורים למטה).
**תאריכים נוספים מתעדכנים כל הזמן באותו הלינק בו נרשמתם.

עדיין לא ברור? זה כמו פרי חדש שאי אפשר באמת להבין מה הטעם שלו עד שמנסים. בואו, מקסימום זה יצליח.

אני רוצה לשריין לי תאריך

זום-באים עושים יצא לחופש קצר כדי להשתדרג - חוזר במהלך אוגוסט

סדנה מעשית באים-עושים לפני 120

באים עושים ומרוצים

אנשים מספרים

היום הייתי בזום הזה כבר בפעם הרביעית (תוך שבוע וחצי!). בזכות הרעיון הנפלא הזה שלך, אני מצליחה ליישם, צעד אחר צעד, משימות שדחיתי מזה זמן רב ושקשורות לרעיונות לעתיד שיש לי בתחום המקצועי. זה בהחלט נותן אפשרות לעשות באופן ממוקד משימות שנדחקות לצד ביום יום. היום הייתי בזום ביחד עם בני בן התשע, והוא אומר "עשיתי מה שרציתי" – כלומר, המטרה הושגה 😊מאוד מודה לך להתראות בקרוב בזום הבא...

עפרה
מוסיקאית, תל אביב

גיליתי את ״זום באים עושים״ בזמן קורונה. השיטה עובדת נהדר. אתם פשוט צריכים לנסות. אך יותר מהשיטה, בשבילי מה שמבדיל אותה מאחרות, זו סונייטה עם האנרגיה שלה, החיוך שלה, המקצוענות שלה, הדיוק והטיפים הנהדרים האין סופיים שמטבלים את העשיה. היא תמיד הצליחה להזכיר לי שיותר חשוב מלקדם את הטו-דו ליסט, זה לקדם אותה בכייף.

דורית
מטפלת באומנות, תל-אביב

הייתי כבר ב4 מפגשים זום באים ועושים. ויש לציין שאני מחכה למפגשים הללו. עד כה ניצלתי את המפגשים ל: כתיבת דוח מקצועי, הכנת חומר לרואה חשבון, סידור המרחב, בדיקת חשבונות ובהירות כלכלית ועריכת רשימת משימות ותעדוף. אני מוצאת את עצמי שיש לי "לאן" לדחות משימות. אני דוחה למפגש הזום וזה מרגיע אותי. מה שמתגמל במיוחד הוא העידוד וטיפים שמקבלים ונותנים על הדרך בעשיה עם השותף/ה לחדר, והסיפוק שיש שקדמתי משימות שלרוב נדחות והן כמו עצם בגרון. אני מאמינה שיש למפגשים הללו אפקט מצטבר גם מבחינת קידום עניינים, וגם מבחינת התפיסה העצמית והפחתת הדחיינות. בנוסף, סונייטה חולקת איתנו בנדיבות טיפים פראקטיים בכל מפגש שזה בונוס גדול. בקיצור אני חושבת שהמייזם של סונייטה הוא גאוני לפחות עבור אנשים כמוני. מרגישה שזכיתי.

ציפי
בת 58, מרפאה בעיסוק

הייתי כבר ב4 מפגשים זום באים ועושים. ויש לציין שאני מחכה למפגשים הללו. עד כה ניצלתי את המפגשים ל: כתיבת דוח מקצועי, הכנת חומר לרואה חשבון, סידור המרחב, בדיקת חשבונות ובהירות כלכלית ועריכת רשימת משימות ותעדוף. אני מוצאת את עצמי שיש לי "לאן" לדחות משימות. אני דוחה למפגש הזום וזה מרגיע אותי. מה שמתגמל במיוחד הוא העידוד וטיפים שמקבלים ונותנים על הדרך בעשיה עם השותף/ה לחדר, והסיפוק שיש שקדמתי משימות שלרוב נדחות והן כמו עצם בגרון. אני מאמינה שיש למפגשים הללו אפקט מצטבר גם מבחינת קידום עניינים, וגם מבחינת התפיסה העצמית והפחתת הדחיינות. בנוסף, סונייטה חולקת איתנו בנדיבות טיפים פראקטיים בכל מפגש שזה בונוס גדול. בקיצור אני חושבת שהמייזם של סונייטה הוא גאוני לפחות עבור אנשים כמוני. מרגישה שזכיתי.

ציפי
בת 58, מרפאה בעיסוק

סונייטה יקרה תודה גדולה על ההדרכה שהובלת השבוע , בנושא "באים עושים דוח שנתי". אהבתי את הנועם והסדר, השיתוף של הידע שלך בענווה וההדרכה בתוכם. הנוכחות עבורנו, וההקשבה לצרכים הכללים והאישיים יותר של המשתתפות, מציאת הפתרונות המיידיים - בחדר המרכזי ובחדרים פרטיים במהלך המפגש אפשרו לי פעולה מיידית. כבר במהלך המפגש ליטשתי דייקתי, והגשמתי השלמות משמעותיות בדוח השנתי. אשמח להדרכות נוספות איתך. ממליצה בחום.

סטלה
בת 50 , רחובות

אני דחיינית מטבעי, ובעיקר קשה לי עם משימות שכוללות בירוקטיה. פגישות זום באים עושים הן נפלאות עבורי. זה מאפשר לי שעה וחצי של ריכוז ונותן לי מוטיבציה להתחייב ולקדם דברים שרוצה לעשות ודוחה כל הזמן. זה כמו ריטלין טבעי... וכיף גם לעשות חלק מהפגישות על ענייני יצירה ולא רק משימות. ממליצה בחום!

עדי
אומנית

מרחב העבודה הוירטואלי שסונייטה יצרה עובד לי מצוין. אני מספיקה הרבה יותר מאשר לבד, ונעים מאוד לעבוד עם עוד מישהו/י. בזכות הקורונה, בני הבית מכבדים את העובדה שאני בזום יותר מאשר כשאני מנסה לעבוד בשקט לבדי, וזה ערך מוסף אדיר. מומלץ בחום רב!

שלומית
יועצת עסקית, תל אביב

בחברותא, בשיתוף, בידיעה שעוד מישהו מהצד השני מחוייב עכשיו לעשות להתקדם – כל כך תומך בי! שוב ושוב אני מוצאת את עצמי פשוט ניגשת לאותם דברים שדחיתי חודש, חודשיים, שנה שנתיים... אחרי 6 מפגשים כאלה שבהם סגרתי כמה וכמה דברים שהוזנחו - ההרגשה פשוט מעולה! זום באים עושים – פשטות, אווירה פתוחה ורעיון גאוני."

הדס
מלחינה וציירת, בת 63

רעיון נהדר, וביצוע גם! אני מתרגמת במקצועי, אבל נעזרת בשירות לא רק לעבודה, אלא לכל דבר שדחיתי ורוצה לעשות. בזמן הפגישות כבר יצא לי למלא טופסולוגיה בירוקרטית, לסדר פיזית את חדר העבודה, ולהתחיל כמה פרויקטים שנדחו. זה הרבה יותר ממוקד, נותן מוטיבציה ונעים כשיש עוד מישהו מולך שמוכוון לעשייה בו-זמנית. סונייטה יוצרת מרחב מאד נעים, מאפשר, יעיל ומועיל. ממליצה בחום!

ג
מתרגמת

כמה פעמים קבעתי לעצמי "פגישה" ביומן האישי שלי עם הטודוליסט שלי וכמעט תמיד הפגישה לא יצאה לפועל, כי "עכשיו אני עושה משהו יותר חשוב... אז אח"כ" או "מה זה לא מתאים לי עכשיו..." עד שנתקלתי ב"זום עושים באים" ואיזה פלא : הגעתי, עשיתי ויצאתי מרוצה. מצאתי את עצמי מתכוננת לזה כמו לפגישה: התלבשתי, התאפרתי, הכנתי מראש מה שאני מכוונת לעשות. מצאתי אנשים שברגע הפכו מאנומימים לשותפים לדרך, תומכים ונתמכים. הספקתי מה שרציתי מחכה לפעם הבאה, תודה לך סונייטה על היוזמה הברוכה וכן תודה על ה"ממתק" שנתת לנו בסוף – הטיפ היומי.

בינה
הוד השרון

בתור סטודנטית לתואר שני ובעלת עסק עצמאי, מצאתי את ה"בועה" של סונייטה ככלי מעולה לניהול זמנים ופרודוקטיביות. זו הייתה הפעם הראשונה מאז שאני זוכרת את עצמי שישבתי ועבדתי במשך שעה וחצי, בלי לקום מהכיסא, בלי לחפש אוכל, בלי לעבור לפייסבוק. זו פלטפורמה מעולה לכל מי שמחפש.ת לעמוד ביעדים ובמשימות. תוך כדי, גם פוגשים אנשים חדשים, נעימים, ונחמדים, עם מטרה משותפת. ממליצה!

נטע
בת 37, ירושליים

אני אוהבת את פגישות ״באים עושים״ כי יותר קל לי לעבוד (גם על דברים שלי-עצמי) יחד עם אנשים אחרים. זו דרך מעולה להיות ביחד-לחוד: יושבים בזום מול מישהי שרק הכרנו, כל אחת אומרת על מה היא הולכת לעבוד, ונעלמות ל״בועה״ של 25 דקות. אני מוצאת שיותר קל לי ככה להספיק דברים שבדכ אני דוחה. וגם בשעות הערב בהן בדכ אני עייפה מדי ולא תמיד יש לי מוטיבציה - פתאום מול מישהי אחרת כיף לעשות ולספר שהצלחת. סוניטה הופכת את הכל לקליל ולתומך. כיף ממש. ממליצה.

אפרת
בת 43, אמא לשניים מתל אביב

שאלות ותשובות

זום-באים-עושים (ללא הדרכה) יצא לחופש קצר כדי להשתדרג. ממש בקרוב – במהלך חודש אוגוסט הוא חוזר לאפשר לכם מרחב עדייה מקדם ונעים. כדי להיות מעודכנים מומלץ להצטרף לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלנו בכפתור שנמצא בתפריט העליון או בתחתית הדף

הרשמה: אפשר למצוא את הקישור במייל האישור שנשלח לאחר הרשמה.
בנוסף, הקישור מופיע בהודעת האישור שמתקבלת במסך ההרשמה עצמו, וגם תמיד בדף הנחיתה, ובאתר בטאב “זום באים עושים”.
מתי מתפרסמים תאריכים חדשים?
כל יום שישי אחה”צ אני מוסיפה חלונות חדשים שיהיו זמינים באותו הקישור להרשמה.

ביטול/שינוי: בתחתית מייל האישור שנשלח לאחר ההרשמה יש לינק לביטול או שינוי תאריך. יהיה ממש נחמד אם תזכרו לבטל במקרה שאתם לא יכולים להגיע.

כמות המפגשים שאפשר להרשם אליהם מוגבלת?
נהפוך הוא. אפשר להרשם לכמה מפגשים שרוצים וצריכים.

 

זה מתאים ממש לכל אחד ואחת. ממש לא רק לבעלי עסק. אפשר להביא כל משימה או פרוייקט, כל חלום או תחביב, ממש כ ל  ד ב ר.
מי שעובד לבד מהבית, אבל דווקא אוהב קצת ביחד, יכול למצוא במסגרת הזו תשובה.
העשיה במסגרת זמן מוגבלת מעלה פרודוקטיביות ולכן כדאי לנסות גם עבור דברים שאתם עושים לבד בכל מקרה, כמו לימודים למשל.
וזה מתאים כמעט לכל גיל 🙂 מגיל 10 ועד 120. בקרוב תפתח קבוצת ניסיון לילדים בלבד.

השקתי את השירות עכשיו, אבל זה רעיון שהיה לי כבר לפני שנים. הוא כאן כדי להישאר :).
חשבתי עליו מתוך הצורך האישי שלי וגם בגלל מה שראיתי אצל לקוחות ולדעתי הוא מתאים לכל תקופה.

כרגע אני מציעה את השירות ללא תשלום.
אני עובדת על הפורמט המלא והוא יכלול כל מיני מסלולים שאני מכוונת שיתאימו לקשת רחבה של אנשים.
בכל מקרה הכוונה היא שהעלות תהיה נוחה וגמישה.

אני בונה עכשיו את הפורמט ובוחנת אפשרויות מבחינת משך המפגשים, הימים והשעות והנושאים של המפגשים המודרכים.
אתם מוזמנים לענות על השאלון כאן אם אתם רוצים להשפיע/לכוון אותי למה שהכי רצוי לכם.

מפגשים עם הדרכה יתמקדו בנושא מסויים (כמו סדר בכספים, בירוקרטיות, סדר במחשב וכו’).
ככל הנראה הפורמט יהיה כזה: בהתחלה אני אתן הדרכה לקבוצה במשותף (אני אגע בכל הנושאים שאני יודעת שהכי מעכבים בדר”כ – גם מבחינה פרקטית וגם ברמה העמוקה בהתייחס לקושי שיכול לעלות) ואז כל אחד יתפנה לעבוד על שלו ואני אהיה זמינה לשאלות ספיציפיות במידת האפשר.  בהמשך יהיו קבוצות שיכללו תהליך שלם בו יהיה ליווי גם בין המפגשים.
אפשר לקרוא עליי ועל הניסיון שיש לי באתר שלי או בקצרה בתחתית הדף הזה.

ממליצה להירשם לניוזלטר שלי (בתחתית הדף) כדי לקבל עדכון על פתיחת הקבוצות המודרכות.
קבוצה של הכנת החומר לרואה חשבון לדוח השנתי ביחד כבר נפתחה – ללא תשלום.

אפשר לבוא בכל מצב, גם אם מבובלבלים וגם אם אין בכלל רשימה.
זו בדיוק יכולה להיות המטרה שלכם במפגש: להכין רשימה, לדייק את הרשימה שיש לכם, לבחור מה הכי חשוב לכם להשקיע בו בזמן הקרוב.
מניסיון, גם אלה שמרגישים שהם לא יכולים להתקדם בלי עזרה והדרכה כי חסרים להם כלים, ידע או מוטיבציה, מופתעים לטובה. הרבה מהבעיות נפתרות פשוט מעצם זה שמייחדים זמן לעניין התקוע.
כשיושבים אסופים למסגרת זמן שנקבעה מראש, במקביל לאחרים, נוצר מרחב בו מתאפשרת בהירות. הרבה פעמים חשים פתאום אומץ ועוצמה לעשות מה שלפני כן היה נראה בלתי אפשרי ומרגישים תחושת מסוגלות שעוזרת לנו גם למצוא את הכלים שחסרים לנו.

אפשר לקרוא עליה כאן. זה בעצם כמו שיטת הפומודרו הידועה (אני תמיד השתמשתי בשם בועה שיותר מתאים לדעתי). זו שיטת עבודה עם טיימר שבעזרתו אנחנו תוחמים את הזמן בו נהיה בפוקוס ככה שקל יותר לעמוד בפני הסחות הדעת החיצוניות או הפנימיות. בזמן הבועה אנחנו עוסקים רק במה שבחרנו להתמקד בו (לא קמים לסדר את השולחן או להכין קפה :)). הבועה שומרת עלינו גם מהסחות דעת פנימיות: אם עולה משהו שמפריע, רושמים על נייר וממשיכים. בסוף כל בועה יש הפסקה של 5 דקות לרענון קצר.
פרק זמן של 25 דקות הוא מצוין כיון שמצד אחד זהו פרק זמן שבו אנשים יכולים לשמור על ריכוז גבוה (ולעמוד בפיתוי של הסחות) ומצד שני ניתן להספיק בו משהו גם אם זה רק חלק קטן מהשלם. העבודה עם טיימר באופן קבוע גם עוזרת לנו ללמוד כמה זמן דרוש לנו לביצוע של דברים שונים כך שעם הזמן אפשר ללמוד להציב מטרות ריאליות יותר. בנוסף, זה עוזר לנו לחוש שביעות רצון גם שכאנחנו עדיין בתחילת הדרך כי אנחנו יכולים בקלות לדעת כמה זמן הקדשנו לעניין.

 

ממש לא. 25 דקות הן מסגרת הזמן שבה אנחנו ממוקדים במה שבחרנו לעשות.
אפשר להשתמש בכל הבועות לאותו פוקוס וכמובן שיש הרבה דברים שידרשו הרבה בועות.
25 דקות זה זמן שהוכח שאנשים יכולים לשמור בו על ריכוז גבוה.

לגבי וידאו: בהתחלה, בסיום ובהפסקות כן. זה חלק מהעניין של accountability. 
בזמן הבועה אפשר בלי אם מרגישים יותר נח, אבל מניסיון זה יותר עוצמתי כשמשאירים את הוידאו בפינה קטנה וגלויה.  

לגבי הימצאות ליד המחשב: הזמן הזה נועד כדי לעשות לעצמנו. אפשר כמובן להתרחק מהמחשב אם רוצים להתמקד במשהו שאינו קשור למחשב. 
אבל, אם זה מה שאנחנו מתכוונים לעשות יהיה נחמד לעדכן את השותף/ה שלא ירגיש שהלכנו 🙂

קצת עליי

קוראים לי סונייטה ואני עוזרת לאנשים לעשות סדר ולטפל במשימות ברשימה (כבר למעלה מ 15 שנה).
אני לא מאמנת, אלא עושה עם אנשים מה שהם כבר הבינו שהם צריכים ו/או רוצים לעשות ולא מצליחים לבד.
הנסיון שלי מבוסס גם על הרבה עבודה עם עצמי. אני לא מסודרת ותקתקנית מטבעי. למדתי ועדיין לומדת לתפור לעצמי התנהלות שמתאימה לי.

הגישה שלי מבוססת על העדפת האפשרי על פני האידיאלי ועל שילוב של סלחנות עצמית עם אומץ כדי ליצור שינוי.  אני יודעת להפריד בין עיקר לתפל, לראות את התמונה השלמה כולל כל הפיקסלים שבתוכה, שהם הצעדים הקטנים שמובילים אותנו להגשמה של הצרכים והמשאלות שלנו. יש לי הרבה ידע ומידע בכל מיני תחומים, וכשאני לא יודעת משהו אני יודעת למצוא את המידע בקלות כדי לסייע להשלים משימות בכל נושא (כמעט:)).

לקוחה תיארה את העבודה איתי ככה: “האכפתיות, ההתלהבות, היעילות והמסירות שלה גורמים ליום טיפול בבירוקרטיה, בלאגן ומטלות להפוך ליום מרגש ומספק”
אתם יכולים להכיר אותי גם באתר שלי . ובפודקאסט הנהדר ‘ביסמוט ויפרח’ בו התארחתי (פרק 10).

רוצה לקבל עדכונים על זום-באים-עושים?
ועל הדרך לעזור לטודוליסט ולרשימת החלומות שלך?
המיילים שלי הם כמו קפסולות של סדר בהירות והשראה.

* האימייל שלך בטוח אצלי ואפשר להסיר בקלות בכל עת

רוצה לעזור לעשייה שלך? קב’ וואטסאפ שקטה לעדכוני זום-באים-עושים

* קבוצה ללא תגובות, אפשר לצאת בקלות בכל עת

באים עושים גם עם חברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

אפשר למצוא אותי כאן:

עיצוב: inbe design | פיתוח: Yaron Rosen

Beam
Me Up

Thanks for connecting!

promise to get back to

you as soon as i can
(up to a week).

What a Smart Step :)

Join my mailing list

My mails are like these
little helpful gnomes –
 They can help you
 move from clutter to clarity.